1. Seeneproovi (max 2 proovi) analüüs maksab  55€. Täida tellimusleht!

Majaseente liigid (nii puitu lagundavad seeneliigid sh majavamm kui ka hallitusseened) määratakse mikroskoopiliste ja/või molekulaarsete tunnuste põhjal. Tutvu proovide võtmise ja saatmise juhisega!

2. DNA põhine ühe seeneproovi analüüsimine PCR testi abil maksab 38€. Täida DNA-põhine tellimusleht!

Testitakse materjali ainult majavammi spetsiifilise markeriga (vt. Joonis 1).

Joonis 1. Seeneproov (A) ja majavammi spetsiifilise markeriga tuvastatud majavammi olemasolu (B).

Vajadusel kasutatakse DNA-järjestuspõhist määramist Tartu Ülikooli kaasaegsete laboriseadmete abil. Määramistulemuste juurde lisanduvad seente kirjeldused, mõju tervisele ja antakse vastavalt määratud seeneliigile edasised soovitused. Tutvu proovide võtmise ja saatmise juhisega!

3. Hallitusseente hulga määramine ruumiõhust (kuni 5 ruumist) maksab 285€ . Õhuanalüüs 10 ruumi puhul maksab 295€.

Võimalus määrata hallitusseente hulka ja liike, eelkõige siis kui ruumi(de)s on tekkinud mingil põhjusel tervisekaebused (silmade, nina- ja kurguärritus, kinnine köha, uimasus ja iiveldus, peavalu jne) või kahtlused hallitusseente varjatud kasvu kohta. Analüüsi käigus kasutatakse õhuanalüsaatorit MicroBio MB2-HiFlow ja erinevaid söötmetüüpe (MEA, DG-18, PDA), et saada mitmekülgne pilt kontrollitavas ruumiõhus leiduvatest hallitusseentest (sh mustast hallitusest).

4. Maja või korteri (kuni 150m²) seenkahjustuste ekspertiis maksab 245€. Kortermaja mitmes korteris ekspertiisi tegemiseks küsi hinnapakkumist.

Ekspertiisi käigus tehakse kindlaks seeneliigid, seenkahjutuse ulatused, võimalikud tekkepõhjused ja antakse edasised soovitused. Võimalus uurida seenkahjustuste ulatusi endoskoobiga ilma konstruktsioone avamata. Ekspertiise teostab riiklikult tunnustatud ekspert ehitiste biokahjustuste (seen-ja mardikakahjustused) valdkonnas ning antud ekspertiise saab kasutada kohtukaasuste puhul.

5. Konsultatsiooniteenused

Ehitusmükoloogiline konsultatsioon alates 95€.

Ehitusmükoloogiline konsultatsioon koos seeneliigi määramisega alates 120€.

NB! Ülaltoodud hindadele ei lisandu käibemaksu.